RESMİ KURUMLAR
ADALET BAKAN YARDIMCISI SAYIN UĞURHAN KUŞ'UN ZİYARETLERİ

    Adalet Bakan Yardımcısı Uğurhan KUŞ ve CTE Genel Müdürü Yılmaz ÇİFTCİ, 5 Aralık 2019 Perşembe günü Eğitim Merkezimizi ziyaret ederek Eğitim Merkezi ve eğitim faaliyetleri hakkında yetkililerden bilgi aldılar. Burada İstanbul'daki ceza infaz kurumu ve denetimli serbestlik müdürlüklerinin yöneticileriyle ve Eğitim Merkezindeki kursiyerler ile buluşan Bakan Yardımcısı Sayın Uğurhan KUŞ konuşmasına, kendisinden ders aldığı büyük bilim adamı ve ceza hukukçusu Ord. Prof. Sulhi DÖNMEZER'i rahmetle anarak başladı. Ceza infaz kurumu personelinin çok önemli bir iş yaptığını belirten Sayın Uğurhan KUŞ; "... insan ile ilgilenmek, insana dokunmak kadar güzel, özel ve hayırlı bir iş olamaz... Adalet hizmeti suçun işlenmesinden, infazın tamamlandığı ana kadar devam eder. Bu süreç içerisinde soruşturmayı yapan savcı da infazı gerçekleştiren infaz ve koruma memuru da adalet dağıtıyor. Yaptığımız iş ta en başından, en sonuna kadar çok önemli ve özel bir iş. Hatta o kadar önemli ki; Allah, Kitab-ı Kerim'inde adalet ile hükmetmeyi emretmiş, Peygamber Efendimiz (s.a.v)'de bir saat adaletle hükmetmenin altmış yıllık ibadetle eş değer olduğunu buyurmuştur. Bu yönüyle adalet dağıtmak aslında ibadet...'' dedi.

    Ceza infaz kurumu personelinin işinin öneminin ve ağırlığının idrakinde olduğunu belirten Sayın Uğurhan KUŞ; "...biz bir aileyiz. Bu ailenin sırtına yüklenmiş yükü hep beraber kaldırmaya, omuzlamaya talibiz. Biz bu işi yapacağız, hem de en doğrusunu bularak yapacağız. Bir insanın işlediği suçlardan pişmanlık duyup bir daha suç işlemeyecek hale gelmesine vesile olmak kadar bana göre güzel bir iş yok'' şeklinde konuştu.

    Ceza infaz kurumu personelinin Türkiye'de en zor işi yapan memur kesimi olduğunu belirten Bakan Yardımcısı Sayın Uğurhan KUŞ, arzu etmesine rağmen mani hal nedeniyle programa iştirak edemeyen Adalet Bakanı Sayın Abdulhamit GÜL'ün selamını ileterek, yakın zamanda Sayın GÜL'ün, ceza infaz kurumu personeliyle İstanbul'da buluşacağının müjdesini verdi. Sayın Uğurhan KUŞ; " Bakan Bey infaz ve koruma memurlarımızın ve Bakanlık personelimizin tamamının özlük haklarının geliştirilmesi ve daha ileriye götürülmesi noktasında çalışmaktadır, gayret göstermektedir. Hatta zaman zaman bizim aklımıza gelmeyen, düşünemediğimiz hususları Bakan Bey bizlere söyleyerek, ihtar ettiği konularda bizleri çalışmaya sevk etmektedir'' ifadelerini kullandı.

    Hatıra fotoğrafı çekiminin ardından Bakan Yardımcısı Sayın Uğurhan KUŞ, Eğitim Merkezimizden törenle uğurlandı.

     
İSTANBUL EĞİTİM MERKEZİ
SİTEMİZİ
 
Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Ord. Prof. Dr. Sulhi Dönmezer İstanbul Eğitim Merkezi Resmi Web Sitesi © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.