RESMİ KURUMLAR
GRUP CTE
    Farklı Ceza İnfaz Kurumları'nda çalışan, müziğe ilgi ve yeteneği olan İnfaz ve Koruma Memurlarının bir araya gelerek oluşturdukları Grup CTE, 2014 yılının ilk aylarında Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nün izni ve destekleri ile Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri İstanbul Eğitim Merkezi'nde çalışmalarına başlamıştır.

    Çoğunlukla herkes tarafından beğenilen ve hafızalardan silinmeyen Türkçe şarkıları kendilerine has yorumları ile Anadolu Rock tarzında seslendiren grup, hem yerli hem de yabancı eserlerden oluşturdukları repertuvar ve sahne performanslarıyla dinleyicilerinin büyük beğenisini toplamaktadır.

    Tutuklu ve hükümlülerin topluma yeniden kazandırılması amacıyla gerçekleştirilen sosyal ve kültürel etkinliklere de önemli ölçüde katkı sağlayan Grup CTE, Ceza ve Tevkifevleri personeli ve ailelerine yönelik düzenlenen moral ve motivasyon gecelerinde de etkin roller almaktadır.

    2014 yılının Nisan ayından itibaren konserlerine başlayan grup İstanbul, İzmir, Ankara, Afyon, Denizli, Samsun, Manisa, Kastamonu, Sakarya ve daha birçok şehirdeki Ceza İnfaz Kurumları'nda verilmiş olan konserlerin yanı sıra, Milli Eğitim Bakanlığı Ankara Yüksek Şura Salonu, Ankara Atatürk Kültür Merkezi, İzmir Fuarı, Bakırköy Meydanı, Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi, Bahçelievler Kültür Merkezi, Taksim Tramvay, Pendik Meydanı, ayrıca birçok üniversite ve alışveriş merkezlerinde de halka yönelik konserler vermiştir.

    Temel olarak toplum içerisinde oluşan Ceza İnfaz Kurumları ve personeline yönelik önyargıları yıkmayı, infaz ve koruma memurlarının hak ettikleri saygınlığa ulaşmasını sağlamayı amaçlayan grup, suça karışmış insanların ötekileştirilmeden tekrar topluma kazandırılması yönünde de çalışmalar yapmaktadır. Ayrıca, artan suç oranları ve şiddet eğilimlerinin azalması yönünde toplumsal farkındalık kazandırmak adına da besteler yapan, bu düşüncelerini de kamuoyuna konserlerle duyurmayı hedefleyen grup, tüm hızıyla konserlerine ve beste çalışmalarına devam etmektedir.

İSTANBUL EĞİTİM MERKEZİ
SİTEMİZİ
 
Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Ord. Prof. Dr. Sulhi Dönmezer İstanbul Eğitim Merkezi Resmi Web Sitesi © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.