Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Ord. Prof. Dr. Sulhi Dönmezer Eğitim Merkezi

 
 
 
 

GENEL BİLGİ
4769 sayılı Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Personeli Eğitim Merkezleri Kanunu kapsamında ülkemizde faaliyet göstermekte olan 5 eğitim merkezinden biri olarak, Eğitim merkezimiz 16 mart 2004 tarihinde faaliyete geçmiştir. Ülkemiz ceza infaz kurumları personelinin ulusal ve uluslararası standartlarda hizmet vermesine katkı sağlamak amacıyla eğitim merkezimizde hizmet içi ve hizmet öncesi eğitim programları gerçekleştirilmektedir. Eğitimler Bakanlığımızca görevlendirilmiş öğretim görevlileri başta olmak üzere akademik personel ve alanlarında uzman kişiler tarafından verilmektedir. Adalet Bakanlığı Olur'ları ile Eğitim Merkezimizde düzenlenen eğitim programları kapsamında ayrıca konferanslar verilmekte, geziler düzenlenmekte, sosyal-kültürel ve sportif faaliyetlerde organize edilmektedir.

VİZYONUMUZ
Türk infaz hizmetleri personelinin çağdaş infaz anlayışının hükümlüyü yeniden topluma kazandırmayı hedefleyen temel ilke ve amaçlarıyla uyumlu kurumsal bilincimiz doğrultusunda ulusal ve uluslararası standartların üzerinde mesleki   performans sürdürmesine eğitim yoluyla destek olmaktır.

MİSYONUMUZ
Suçun önlenmesi ve suç işlemiş bireyin yeniden topluma kazandırılması amacı doğrultusunda sürekli olarak kendini geliştiren ve yenileyen çözüm odaklı kurumsal yaklaşımımızın; toplumsal gelişimimize sağlayacağı doğrudan katkının bilinci içerisinde olarak ülkemiz ceza infaz sistemi çalışanlarının Türk infaz sisteminin amaçları ile uyumlu, insan hak ve  onurunu temel alan değer ve davranışları içeren profesyonel anlayışla görev yapmalarına eğitsel katkıda bulunmaktır.

DAHA FAZLA
Eğitim Merkezimiz adres ve telefon bilgileri ile kurumumuza ulaşım bilgilerini iletişim sayfamızda bulabilirsiniz.

Adres

Bahçelievler Mah. Çocuk Sitesi İçi No: 157 34188 Bahçelievler/İSTANBUL

Telefon

0212 441 9703 - 0212 441 9706

Misafirhane: 0212 442 2280

E-Posta

cte.sudemisaretadalet.gov.tr